ALLA MATCHER

2019

  1. 19-01-25: Arsenal v Manchester United 1-3, FA-cupen – Emirates Stadium
  2. 19-01-26: Swindon Town v Crawley Town 0-1, League Two – County Ground
  3. 19-01-29: Arsenal v Cardiff City 2-1, Premier League – Emirates Stadium
  4. 19-02-14: BATE Borisov v Arsenal 1-0, Europa League – Borisov Arena
  5. 19-03-09: Roslagskulla IF v IFK Tumba 1-2, Stockholm Cup – Röllingby
  6. 19-03-24: Västerås SK v Syrianska FC 1-1, träningsmatch – Swedbank Park
  7. 19-03-30: Brommapojkarna v Västerås SK 1-2, Superettan – Grimsta IP
  8. 19-04-06: Mjøndalen IF v FK Bodø/Glimt 4-5, Tippeligan – Consto Arena
  9. 19-04-09: Västerås SK v IK Brage 1-1, Superettan  – Swedbank Park
  10. 19-04-13: Mjällby AIF v Västerås SK 2-1, Superettan – Strandvallen
  11. 19-04-19: Preston North End v Ipswich Town 4-0, Championshop – Deepdale
  12. 19-04-20: Clitheroe v Leek Town 0-4, Northern Premier League Division one west – Shawbridge
  13. 19-04-20: Accrington Stanley v Luton Town 0-3, League one – Wham Stadium
  14. 19-04-21: Arsenal v Crystal Palace 2-3, Premier League – Emirates Stadium
  15. 19-04-22: Lincoln City v Tranmere Rovers 0-0, League one – Sincil Bank Stadium
  16. 19-04-23: Brymbo v Nomads of Connah’s Quay 2-3, Welsh National League Premier Division – Brymbo Sports Complex
  17. 19-04-24: Wolverhampton Wanderers v Arsenal 3-1, Premier League – Molineux
  18. 19-04-27: Fanna BK v BKV Norrtälje 3-2, Division 3 norra Svealand – Fanna IP
  19. 19-05-03: FC Fredericia v Silkeborg IF 0-1, 1. Divisjon – Monjasa Park
  20. 19-05-04: Weiche Flensburg v Drochtersen/Assel 2-0, Regionalliga – Manfred-Werner-Stadion
  21. 19-05-04: TSB Flensburg v Weiche Flensburg II 6-1, Oberliga – Stadion Eckener Strasse
  22. 19-05-05: Holstein Kiel v MSV Duisburg 0-2, 2.Bundesliga – Holstein-Stadion
  23. 19-05-06: Esbjerg fB v FC Nordsjälland 0-0, Superligan – Blue Water Arena
  24. 19-05-11: Rådmansö SK v Vattholma IF 2-1, Division 4 – Rådmansö Schakt Arena
  25. 19-05-11: IFK Österåker v BKV Norrtälje 3-0, Division 3 – Österåkers Friidrottsarena
  26. 19-05-11: Åkersberga BK v Åkersberga FC 1-0, Division 6 – Margretelunds IP
  27. 19-05-14: IFK Viksjö v Viggbyholms IK 2-2, reserv division 5 – Viksjövallen
  28. 19-05-16: Västerås SK v Syrianska FC 0-0, Superettan – Swedbank Park
  29. 19-05-22: Banjul FC v Polonia Falcons FF 4-0, Division 6 – Knutby BP
  30. 19-05-22: FC Shababos v Åkeshovs IoFK 1-4, Division 7 – Bromstens IP
  31. 19-05-23: Gimo IF v Gräsö Norrskedika IF 2-0, Division 5 – Idrottsgården
  32. 19-05-25: Västerhaninge IF v Enhörna IF 4-0, Division 3 – Hanvedens IP
  33. 19-05-27: Västerås SK v Norrby IF 1-3, Superettan – Swedbank Park
  34. 19-06-01: Brottby SK v IFK Österåker 1-6, Division 3 – Össeby IP
  35. 19-06-01: GoIF Kåre v Månkarbo IF 2-2, Division 4 – Kårevallen
  36. 19-06-02: Rimbo IF v Rasbo IK 0-2, Division 4 – IP Arkadien
  37. 19-06-02: Rosersbergs IK v IFK Uppsala 7-1, Division 5 – Råbergsvallen
  38. 19-06-04: SK Elvan v Skuttunge SK 4-1, Division 5 – Lådö IP
  39. 19-06-05: Hargs BK v Ängby IF 1-3, Division 3 – Folkungavallen
  40. 19-06-09: Sala FF v Bollnäs GIF 2-2, Division 3 – Lärkan
  41. 19-06-12: Stockholm City FC v FC Vretarna 2-2, Division 7 – Segeltorps IP
  42. 19-06-13: Rågsveds IF v Norrtulls SK 5-3, Division 4 – Hagsätra IP
  43. 19-06-16: Värmbols FC v Arameiska-Syrianska IF 0-4, Division 2 – Backavallen
  44. 19-06-19: Säters IF v Fagersta Södra IK 0-1, Division 3 – Säters IP
  45. 19-06-20: Slätta SK v Bollnäs GIF 0-2, Division 3 – Slätta IP
  46. 19-06-25: Dalkurd FF v Västerås SK 1-6, Superettan – Gavlevallen
  47. 19-06-28: Assyriska FF v Arameisk-Syrianska IF 3-1, Division 2 – Östertälje IP
  48. 19-06-28: FOC Farsta v Syrianska Eskilstuna IF 2-3, Division 3 – Farsta IP
  49. 19-07-02: Syrianska Eskilstuna IF v Tullinge Triangel Pojkar FK 3-1, Division 3 – Fröslunda IP
  50. 19-07-06: IFK Mora v Kungsängens IF 3-1, Division 2 – Prästholmens IP
  51. 19-07-16: Västerås SK v Jönköping Södra IF 2-2, Superettan  – Swedbank Park
  52. 19-07-23: Jönköping Södra IF v Västerås SK 2-1, Superettan – Stadsparksvallen
  53. 19-07-28: Västerås SK v Dalkurd FF 1-1, Superettan  – Swedbank Park
  54. 19-07-29: AaB v Silkeborg IF 3-1, Superligan – Ålborg Stadion
  55. 19-07-30: KFC Uerdingen 05 v SpVgg Unterhaching 2-2, 3.Bundesliga – Merkur Spiel-Arena
  56. 19-07-31: SCO Angers v Arsenal 1-1, träningsmatch – Stade Raymond-Kopa
  57. 19-08-02: PEC Zwolle v Willem II 1-3, Eredivisie – MAC³PARK Stadion
  58. 19-08-03: SV Meppen v 1.FC Magdeburg 1-3, 3.Bundesliga – Hänsch-Arena
  59. 19-08-03: FC Twente v PSV Eindhoven 1-1, Eredivisie – De Grolsch Veste
  60. 19-08-04: Heracles Almelo v SC Heerenveen 0-4, Eredivisie – Polman Stadion
  61. 19-08-04: SC Spelle-Venhaus v Lupo-Martini Wolfsburg 3-0, Oberliga – Getränke Hoffmann Stadion
  62. 19-08-06: BK Marienlyst v Hedensted IF 3-1, DBU Pokal – Marienlystcentret
  63. 19-08-07: Eskilsminne IF v Lunds BK 0-1, Division 1 södra – Harlyckans IP
  64. 19-08-09: Kungsör BK v Yxhults IK 1-1, division 3 – Runevallen
  65. 19-08-10: IFK Ölme v Grythyttans IF 5-1, division 3 – Ölme IP
  66. 19-08-16: Lesjöfors IF v Immetorps BK 1-4, division 5 – Stålvallen
  67. 19-08-17: Bjursås IK v Hulåns IF 4-2, division 6 – Bjurliden
  68. 19-08-21: Gamla Upsala SK v Västerås SK 1-3, Svenska cupen – Lötens IP
  69. 19-08-23: IFK Tumba v Tungelsta IF 2-2, division 4 – Storvretens BP
  70. 19-08-24: Råby-Rönö IF v Järna SK 1-0, division 5 – Råbyborgen
  71. 19-08-24: Syrianska FC v Västerås SK 1-2, Superettan – Södertälje Fotbollsarena
  72. 19-08-25: IFK Sollentuna v Athletico Rinkeby IF 2-0, division 7 – Norrvikens IP
  73. 19-08-29: AIK v Celtic 1-4, Europa League – Friends Arena
  74. 19-08-31: Walsall v Grimsby Town 1-3, League Two – Banks’s Stadium
  75. 19-09-01: Arsenal v Tottenham 2-2, Premier League – Emirates Stadium
  76. 19-09-08: Sverige v Norge 1-1, EM-kval – Friends Arena
  77. 19-09-12: Vaksala SK v BKV Norrtälje 2-3, Division 3 – Årsta IP
  78. 19-09-13: Älvsjö AIK v IFK Tumba 1-1, division 4 – Älvsjö IP
  79. 19-09-14: Viggbyholms IK v Enebybergs IF 4-1, division 4 – Hägernäs IP
  80. 19-09-15: IFK Vaxholm v Olympiacos FC 1-4, division 5 – Vaxö IP
  81. 19-09-16: Västerås SK v Brommapojkarna 1-2, Superettan – Swedbank Park
  82. 19-09-19: Eintracht Frankfurt v Arsenal 0-3, Europa League – Commerzbank-Arena
  83. 19-09-20: Bad Vilbel EC v SCV Griesheim 0-1, Hessenliga – Nidda-Sportfeld
  84. 19-09-21: SV Wehen Wiesbaden – DSC Arminia Bielefeld , 2.Bundesliga – Brita Arena
  85. 19-09-22: Västerås SK v Degerfors IF 1-0, Superettan – Swedbank Park
  86. 19-09-27: Bollstanäs SK v Husby FF 14-1, division 4 – Bollstanäs IP
  87. 19-09-28: Garphyttans IF v Glanshammars IF 3-1, division 7 – Kilsbergsvallen
  88. 19-09-28: Yxhults IK v IK Arvika 4-0, division 3 – Hällabrottets IP
  89. 19-09-28: Karlslunds IF v Karlstad BK 2-1, division 1 norra – Karlslund Arena
  90. 19-09-29: Skultuna IS v Bosnisk SK 0-2, division 5 – Kvarnbackavallen
  91. 19-09-29: Västerås SK v Östers IF 1-2, Superettan – Swedbank Park
  92. 19-10-06: Orresta IF v IFK Ekberga 3-3, division 6 – Orresta IP
  93. 19-10-12: Boo FF v Assyriska United FF 0-0, kval till division 3 – Myrsjö IP
  94. 19-10-15: Sverige v Spanien , EM-kval – Friends Arena
  95. 19-10-16: Sörskogens IF v Segeltorps IF , Stockholm – Sörskogens BP
  96. 19-10-17: BK Yardies v Tungelsta IF , Stockholm Cup – Tantolundens BP
  97. 19-10-19: Västerås SK v Mjällby AIF , Superettan – Swedbank Park
  98. 19-10-26: Västerås SK v GAIS , Superettan – Swedbank Park
  99. 19-11-06: Vitoria Guimaraes v Arsenal , Europa League – Estádio Dom Afonso Henriques
  100. 19-11-10: Malaga CF v CF Fuenlabrada , Segunda division – Estadio La Rosaleda

2018 – 96 matcher

  1. 18-02-03: Västerås SK v BK Forward 1-1, träningsmatch – Swedbank Park
  2. 18-02-15: Östersunds FK v Arsenal 0-3, Europa League – Jämtkraft Arena
  3. 18-02-17: AFC Eskilstuna v Västerås SK 2-0, träningsmatch – Tunavallen
  4. 18-02-22: Arsenal v Östersunds FK 1-2, Europa League – Emirates Stadium
  5. 18-02-24: Dartford v Truro City 4-1, Conference South – Princes Park
  6. 18-02-25: Arsenal v Manchester City 0-3, Ligacupen – Wembley
  7. 18-03-15: Arsenal v AC Milan 3-1, Europa League – Emirates Stadium
  8. 18-03-17: Maidstone United v Sutton United 1-0, Conference – Gallagher Stadium
  9. 18-04-07: Lechia Gdansk v Arka Gdynia 4-2, Ekstraklasa – Stadion Energa
  10. 18-04-08: KS Drweca v RKS Lechia Tomaszow Mazowiecki 2-4, III Liga Grupa I – Stadion Sportowy w Kurzętniku
  11. 18-04-08: Elana Torun v Polonia Sroda Wielkopolska 2-0, III Liga Grupa II – Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego
  12. 18-04-13: Wollmars FF v Stureby SK 1-1, Division 5 – Östermalms IP
  13. 18-04-14: Västerås SK v Akropolis IF 3-0, Division 1 norra – Swedbank Park
  14. 18-04-21: Arameisk-Syrianska IF v Västerås SK 1-3, Division 1 norra – Södertälje fotbollsarena
  15. 18-04-27: Västerås SK v Rynninge IK 1-0, Division 1 norra – Swedbank Park
  16. 18-05-03: Atletico Madrid v Arsenal 1-0, Europa League – Wanda Metropolitano
  17. 18-05-05: Barnet v Chesterfield 3-0, League two – The Hives
  18. 18-05-06: Arsenal v Burnley 5-0, Premier League – Emirates Stadium
  19. 18-05-13: Västerås SK v Karlslunds IF 2-0, Division 1 norra – Swedbank Park
  20. 18-05-18: Värtans IK v Hanvikens SK 0-2, Division 4 – Hjorthagens IP
  21. 18-05-19: Tullinge Triangel Pojkar FK v FOC Farsta 0-1, Division 3 – Brantbrinks IP
  22. 18-05-19: IFK Aspudden v Motala AIF 1-4, Division 2 – Aspuddens IP
  23. 18-05-20: Västerås SK v Assyriska FF 0-1, Division 1 – Swedbank Park
  24. 18-05-22: Albion FC v Torö FF 4-2, Division 6 – Kärrtorps IP
  25. 18-05-25: IF Nyedshovs v IFK Munkfors 0-0, Division 5 – Molkoms IP
  26. 18-05-27: Sandvikens IF v Västerås SK 1-3, Division 1 – Jernvallen VM-arenan
  27. 18-05-28: IF Lokomotiv Blackeberg v Olympique Rissne FC 3-6, Division 6 – Stora Mossens IP
  28. 18-05-31: IK Säbysjön v IF Söderhöjden Wasa 1-2, Division 6 – Tallbohovs IP
  29. 18-06-02: Västerås SK v Team TG 3-1, Division 1 – Swedbank Park
  30. 18-06-03: Atletico Nacka FF v Sicka IF 1-3, Division 6 – Nacka IP
  31. 18-06-07: Erikslunds KF v Ursvik IK 2-1, Division 5 – Erikslund
  32. 18-06-08: Ingarö IF v Konyaspor KIF 1-1, Division 4 – Ingarö IP
  33. 18-06-09: Trollhättan BoIS v IF Haga 5-1, Division 3 – Torsbovallen
  34. 18-06-09: Ljungskile SK v Ängelholms FF 4-0, Division 1 – Skarsjövallen
  35. 18-06-09: Sverige v Peru 0-0, Träningslandskamp – Ullevi
  36. 18-06-10: Västerås SK v Carlstad United 1-1, Division 1 – Swedbank Park
  37. 18-06-11: Preben BoIS v Santiago Wanderers IOFK 1-1, Division 5 – Hägerstensåsens BP
  38. 18-06-12: Dalarö SK v Söderort United FF 7-2, Division 7 – Dalarö IP
  39. 18-06-14: Roslagskulla IF v IF Söderhöjden Vasa 0-1, Division 6 – Lötvallen
  40. 18-06-15: Saltsjöbadens IF v Wollmars FF 1-5, Division 5 – Saltsjöbadens IP
  41. 18-06-16: Danderyds SK v FC Plavi Team 2-3, Division 5 – Danderydsvallen
  42. 18-06-16: Sollentuna FF v Västerås SK 0-2, Division 1 – Sollentunavallen
  43. 18-06-17: Polonia Falcons FF v Olympique Rissne FC 0-3, Division 6 – Åkeshovs BP
  44. 18-06-19: Ludvika FK v Nyhammars IF 2-1, Division 4 – Hillängens IP
  45. 18-06-21: Västerås SK v BK Forward 2-1, Division 1 – Swedbank Park
  46. 18-06-30: Nyköpings BIS v Västerås SK 1-0, Division 1 – Rosvalla
  47. 18-07-08: FC Linköping City v Västerås SK 1-0, Division 1 – Linköping Arena
  48. 18-07-21: Karlslunds IF v Västerås SK 1-2, Division 1 – Karlslund Arena
  49. 18-07-22: Lyn v Skjervøy IK 5-2, Division 3 Norge – Bislett Stadion
  50. 18-07-22: Ullensaker/Kisa IL v IL Nest-Sotra 1-1, Division 1 Norge – Jessheim Stadion
  51. 18-07-25: Bäckalunds IF v Lysviks IF 4-3, Träningsmatch – Granevi
  52. 18-08-01: Arsenal v Chelsea 1-1, Träningsmatch – Aviva Stadium
  53. 18-08-04: Arsenal v Lazio 2-0, Träningsmatch – Friends Arena
  54. 18-08-08: Nyhammars IF v Ludvika FK 3-0, Division 4 – Åvallen
  55. 18-08-15: Ingarö IF v Assyriska United IF 1-1, Division 4 – Farstaborg
  56. 18-08-16: Storskogens SK v Ursvik IK 2-0, Division 5 – Örvallen
  57. 18-08-18: Västerås SK v Sandvikens IF 1-1, division 1 norra – Swedbank Park
  58. 18-08-19: Ursvik IK v Parsian IF 0-2, Division 5 – Ursviks IP
  59. 18-08-21: Strömsbergs IF v IK Sirius 0-4, Svenska cupen – Hedens IP
  60. 18-08-26: Carlstad United v Västerås SK 2-3, Division 1 norra – Tingvalla IP
  61. 18-08-28: IK Franke v Västerås SK 4-0, TV021 cup – Råby IP
  62. 18-08-30: Ransta IK v Norrby SK 2-2, Division 5 – Mullevi IP
  63. 18-09-01: Nora BK v IFK Aspudden 0-1, Division 2 – Norvalla
  64. 18-09-02: Västerås SK v Umeå FC 3-1, Division 1 norra – Swedbank Park
  65. 18-09-04: Bie GoIF v Tisnabro IF 2-4, Division 6 – Kurortsvallen
  66. 18-09-10: Sverige v Turkiet 2-3, UEFA Nations League – Friends Arena
  67. 18-09-13: FC Djursholm v Viggbyholms IK 2-5, Division 4 – Djursholms IP
  68. 18-09-14: Gullmars Town FC v Fullersta FK 0-9, Division 7 – Gubbängens IP
  69. 18-09-15: Rydbo IF v Bro IK 2-4, Division 6 – Wasavallen
  70. 18-09-16: Västerås SK v FC Linköping City 4-2, Division 1 norra – Swedbank Park
  71. 18-09-19: Cassi FF v Gustavsbergs IF 1-0, Division 6 – Essinge IP
  72. 18-09-22: FC Järfälla v Spånga IS 4-4, Division 4 – Järfällavallen
  73. 18-09-22: Kungsängens IF v Håbo FF 1-0, Division 3 – Kungsängens IP
  74. 18-09-23: Assyriska FF v Västerås SK 0-2, Division 1 norra – Södertälje Fotbollsarena
  75. 18-09-30: Västerås SK v Sollentuna FF 1-0, Division 1 norra – Swedbank Park
  76. 18-10-04: Qarabag FK v Arsenal 0-3, Europa League – Baku National Stadium
  77. 18-10-05: Neftçi v Sabah 2-0, Premyer Liga – Bakcell Arena
  78. 18-10-07: Västerås SK v Skellefteå FF 2-0, Division 1 norra – Swedbank Park
  79. 18-10-09: Örgryte IS v Degerfors IF 2-0, Superettan – Gamla Ullevi
  80. 18-10-13: BK Forward v Västerås SK 2-1, Division 1 norra – Trängens IP
  81. 18-10-16: Sverige v Slovakien 1-1, Träningslandskamp – Friends Arena
  82. 18-10-21: Newroz FC v IFK Aspudden 1-1, Division 2 – Sätra IP
  83. 18-10-27: Arboga Södra IF v Irsta IF 1-5, Kval till division 3 – Ekbackens IP
  84. 18-10-28: Västerås SK v Nyköpings BIS 3-1, Division 1 norra – Swedbank Park
  85. 18-11-03: Karlbergs BK v IFK Haninge 2-1, Kval till division 1 – Stadshagens IP
  86. 18-11-04: Akropolis v Västerås SK 1-2, Division 1 norra – Spånga IP
  87. 18-11-07: Forest Green Rovers v Arsenal 1-3, Checkatrade Trophy – The New Lawn
  88. 18-11-08: Arsenal v Sporting Lissabon 0-0, Europa League – Emirates Stadium
  89. 18-11-10: St Albans City v Chippenham Town 2-3, Conference South – Clarence Park
  90. 18-11-11: Arsenal v Wolverhampton Wanderers 1-1, Premier League – Emirates Stadium
  91. 18-11-14: IFK Haninge v Karlslunds IF 2-2, kval till division 1 – Torvalla IP
  92. 18-12-01: Maidenhead United v Harrogate Town 1-2, Conference – York Road Stadium
  93. 18-12-02: Arsenal v Tottenham 4-2, Premier League – Emirates Stadium
  94. 18-12-03: Guiseley AFC  v Fleetwood Town 1-2, FA-cupen – Nethermoor Park
  95. 18-12-04: York City v Leamington 2-2, Conference north – Bootham Crescent
  96. 18-12-05: Manchester United v Arsenal 2-2, Premier League – Old Trafford

2017 – 101 matcher

  1. 17-02-25: IK Sirius v Ljungskile SK 2-0, Svenska cupen – Lötens IP
  2. 17-02-26: Akropolis IF v Västerås SK 1-4, träningsmatch – Grimsta IP
  3. 17-03-04: Elverum IL v HamKam 0-1, träningsmatch – Elverum Stadion
  4. 17-03-24: Hammarby IF v FC Ilves 4-0, träningsmatch – Tyresövallen
  5. 17-03-25: Sverige v Vitryssland 4-0, VM-kval – Friends Arena
  6. 17-04-01: Luton Town v Blackpool 1-0, League Two – Kenilworth Road
  7. 17-04-02: Arsenal v Manchester City 2-2, Premier League – Emirates Stadium
  8. 17-04-03: Barkingside v Sporting Bengal United 1-3, Essex Senior Football League – Cricklefield Stadium
  9. 17-04-04: Dulwich Hamlet v Leatherhead 1-1, Ryman League – Champion Hill Stadium
  10. 17-04-05: Arsenal v West Ham 3-0, Premier League – Emirates Stadium
  11. 17-04-12: Järna SK v Hanvikens SK 0-0, Division 3 södra Svealand – Ljungbackens IP
  12. 17-04-13: Bury v Rochdale 0-1, League One – Gigg Lane
  13. 17-04-14: Rotherham United v Doncaster Rovers 0-1, The Football League Youth Alliance – Roundwood Pavilion
  14. 17-04-14: Rotherham United v Birmingham City 1-1, Championship – New York Stadium
  15. 17-04-14: Burton Albion v Ipswich Town 1-2, Championship – Pirelli Stadium
  16. 17-04-15: Oldham Athletic v Bolton Wanderers 1-0, League One – Boundary Park
  17. 17-04-15: Ashton United v Blyth Spartans 1-0, Evo-stick North Premier Division – Hurst Cross
  18. 17-04-16: Ross County v Celtic 2-2, SPL – Global Energy Stadium
  19. 17-04-17: Darlington v FC United of Manchester 4-2, Conference north – Blackwell Meadows
  20. 17-04-17: Middlesbrough v Arsenal 1-2, Premier League – Riverside Stadium
  21. 17-04-18: Bolton Wanderers v Bury 0-0, League One – Macron Stadium
  22. 17-04-22: MD FF Köping v Säffle FF 0-2, Division 3 västra Svealand – Köpings IP
  23. 17-04-28: IFK Haninge v Värmdö FF 2-2, Division 2 södra Svealand – Torvalla IP
  24. 17-04-29: Arameisk Syrianska v Västerås SK 2-0, norrettan – Brunna IP
  25. 17-05-06: IFK Österåker v Sala FF 4-2, Division 3 östra Svealand – Åkersberga IP
  26. 17-05-06: IFK Stocksund v FC Stockholm Internazionale 4-0, Division 3 södra Svealand – Danderyd Arena
  27. 17-05-07: Newroz FC v Spårvägens FF 0-4, Division 3 södra Svealand – Sätra Bollplan
  28. 17-05-13: Enebybergs IF v Riala GoIF 0-3, Division 3 östra Svealand – Enebybergs IP
  29. 17-05-14: Enskede IK v Västerås SK 1-3, norrettan – Enskede IP
  30. 17-05-21: Arsenal v Everton 3-1, Premier League – Emirates Stadium
  31. 17-05-25: Uppsala v Mallbacken 2-2, Elitettan – Lötens IP
  32. 17-05-25: GUSK v Eskilstuna City 1-2, Division 2 norra Svealand – Gamlis IP
  33. 17-05-26: AIK U13 v Arsenal U13 1-1, Lennart Johansson Trophy – Skytteholms IP
  34. 17-05-27: Arsenal U13 v Stabaek U13 2-3, Lennart Johansson Trophy – Skytteholms IP
  35. 17-05-28: Enebybergs IF v Enköpings SK 1-4, Division 3 östra Svealand – Enebybergs IP
  36. 17-06-03: Ängby IF v Trosa-Vagnhärads SK 3-1, Division 3 östra Svealand – Ängby IP
  37. 17-06-03: Akropolis IF v Vasalunds IF 3-0, norrettan – Spånga IP
  38. 17-06-04: AFC Eskilstuna v AIK 0-2, Allsvenskan – Tunavallen
  39. 17-06-07: Vasalunds IF v Västerås SK 4-3, Svenska cupen – Skytteholms IP
  40. 17-06-09: Sverige v Frankrike 2-1, VM-kval – Friends Arena
  41. 17-06-10: Hestrafors IF v Råslätts SK 1-1, Division 3 mellersta Götaland – Bollevi
  42. 17-06-10: Onsala BK v Västra Frölunda 2-1, Division 3 sydöstra Götaland – Rydets IP
  43. 17-06-10: Lerkils IF v Kögeröds BoIF 2-1, Division 3 sydöstra Götaland – Ledets IP
  44. 17-06-10: Varbergs Bois v Trelleborgs FF 0-0, Superettan – Påskbergsvallen
  45. 17-06-11: Gransholms IF v Saxemara IF 3-0, Division 3 sydöstra Götaland – Granvallen
  46. 17-06-11: Östers IF v IFK Värnamo 1-2, Superettan – Myresjöhus Arena
  47. 17-06-18: Torstorps IF v Smedby AIS 3-3, Division 3 nordöstra Götaland – Atlaslunden
  48. 17-06-20: Hanvikens SK v Älta IF 1-2, Division 3 södra Svealand – Tyresövallen
  49. 17-06-25: Hofors AIF v IK Sätra 6-0, Division 3 södra Norrland – Stålringen
  50. 17-06-25: Sandvikens IF v Nyköpings BIS 3-3, Norrettan – Jernvallen
  51. 17-06-26: Västerås SK v IK Brage 1-2, Norrettan – Solid Park Arena
  52. 17-06-28: Värmbols FC v Huddinge IF 1-0, Division 2 södra Svealand – Värmbols IP
  53. 17-07-02: Vasalunds IF v Västerås SK 3-2, Norrettan – Skytteholm
  54. 17-07-07: IFK Mariehamn v FC Ilves 2-2, Veikkausliiga – Wiklöf Holding Arena
  55. 17-07-20: AIK v FC Zeljeznicar 2-0, Europa League (kval) – Friends Arena
  56. 17-07-22: Randers FC v FC København 0-3, Superligaen – BioNutria Park
  57. 17-07-23: AC Horsens v Lyngby BK 4-1, Superligaen – CASA Horsens Arena
  58. 17-07-23: FC Midtjylland v Silkeborg IF 2-0, Superligaen – MCH Arena
  59. 17-07-24: Norge v Danmark 0-1, Dam-EM – De Adelaarshorst
  60. 17-07-25: Sverige v Italien 2-3, Dam-EM – De Vijverberg
  61. 17-07-26: AZ Alkmaar v Malaga CF 3-0, Träningsmatch – AFAS Stadion
  62. 17-07-27: VVV Venlo v Real Sociedad 2-0, Träningsmatch – De Koel
  63. 17-07-28: VfL Bochum v St Pauli 0-1, 2.Bundesliga – Ruhrstadion
  64. 17-07-29: Preussen Münter v SV Meppen 3-0, 3.Bundesliga – Preussenstadion
  65. 17-07-30: VfL Hammonia v VfL 93 Hamburg 0-2, Kreisliga Hamburg – Sportplatz Sternschanze
  66. 17-07-30: FK Nikola Tesla v VfL Pinneburg II 2-0, Landesliga Hamburg – Sternschanzen-Park
  67. 17-07-30: Altona 93 v TSV Havelse 1-2, Regionalliga Nord – Adolf-Jäger-Kampfbahn
  68. 17-08-05: Fagersta Södra IK v Iggesunds IK 0-3, Division 3 södra Norrland – Onsjövallen
  69. 17-08-06: Arsenal v Chelsea 1-1 (4-1 e straffar), Community Shield – Wembley
  70. 17-08-12: Säffle FF v KB Karlskoga 6-0, Division 3 västra Svealand – Sporthälla IP
  71. 17-08-13: Fredrikstad FK v Levanger FK 0-0, OBOS-Ligaen – Fredrikstad Stadion
  72. 17-08-18: Riala Goif v Enebybergs IF 4-1, Division 3 östra Svealand – Lundbyvallen
  73. 17-08-23: Husqvarna FF v Östers IF 2-5 (efter förlängning), Svenska cupen – Stadsparksvallen
  74. 17-08-25: Gagnefs IF v Hulåns IF 3-2, Division 6 norra Dalarna – Ängsholn
  75. 17-08-28: IK Brage v Västerås SK 1-0, Norrettan – Domnarvsvallen
  76. 17-09-03: Syrianska IF Kerburan v IFK Aspudden 1-0, Division 2 norra Svealand – Wenströmska IP
  77. 17-09-03: Västerås SK v Carlstad United 1-2, Norrettan – Swedbank Park
  78. 17-09-10: Nyköpings BIS v Västerås SK 0-2, Norrettan – Rosvalla IP
  79. 17-09-15: Arka Gdynia v Zaglebie Lubin 1-1, Ekstraklasa – Stadion GOSiR
  80. 17-09-16: Baltyk Gdynia v Wda Świecie 3-0, III Liga Grupa II – Narodowy Stadion Rugby
  81. 17-09-18: Lechia Gdansk v Jagellonia Bialystok 3-3, Ekstraklasa – Stadion Energa
  82. 17-09-22: Reymersholms IK v Ekerö BoIS 0-0, Division 4 – Zinkensdamms IP
  83. 17-09-23: Heby AIF v Sala FF 2-1, Division 3 östra Svealand – Tegelvallen
  84. 17-09-24: Västerås SK v Vasalunds IF 2-1, Norrettan – Swedbank Park
  85. 17-09-26: Boo FK v Hanvikens SK 4-3, Reserv div 1-3 mellersta – Björknäs IP
  86. 17-09-28: BATE Borisov v Arsenal 2-4, Europa League – Borisov Arena
  87. 17-10-01: Assyriska FF v Västerås SK 0-4, Norrettan – Södertälje Fotbollsarena
  88. 17-10-06: Bele Barkarby FF v GoIF Kåre 5-2, kval till division 3 – Veddestavallen
  89. 17-10-07: Sverige v Luxemburg 8-0, VM-kval – Friends Arena
  90. 17-10-08: Västerås SK v IFK Luleå 5-2, Division 1 norra – Swedbank Park
  91. 17-10-14: Akropolis IF v Västerås SK 2-0, Division 1 norra – Grimsta IP
  92. 17-11-10: Sverige v Italien 1-0, VM-kvalplayoff – Friends Arena
  93. 17-11-28: Bromley v Aldershot Town 2-0, Hayes Lane – Conference
  94. 17-11-29: Arsenal v Huddersfield 5-0, Premier League – Emirates Stadium
  95. 17-11-30: Arsenal U23 v Reading U23 0-0, Premier League International Cup – Meadow Park
  96. 17-12-02: Arsenal v Manchester United 1-3, Premier League – Emirates Stadium
  97. 17-12-03: Woking v Peterborough United 1-1, FA-cupen – Kingsfield Stadium
  98. 17-12-12: Metropolitan Police v Romford 4-2, The Velocity Trophy – Imber Court
  99. 17-12-13: West Ham v Arsenal 0-0, Premier League – London Stadium
  100. 17-12-16: Werder Bremen v FSV Mainz 05 2-2, Bundesliga – Weserstadion
  101. 17-12-17: Elazig Spor v Rahlstedter 2-3, Landesliga Hamburg – Sportsplatz Snitgerreihe

2016 – 72 matcher

  1. 16-01-02: Arsenal v Newcastle United 1-0, Premier League – Emirates Stadium
  2. 16-02-13: Port Vale v Fleetwood Town 0-0, League One – Vale Park
  3. 16-02-14: Arsenal v Leicester City 2-1, Pemier League – Emirates Stadium
  4. 16-03-25: Northampton Town v Newport County 1-0, League Two – Sixfields Stadium
  5. 16-03-25: Peterborough United v Coventry City 3-1, League One – Abax Stadium
  6. 16-03-26: Halifax Town v Altrincham 1-0, Conference – MBi Shay Stadium
  7. 16-03-26: FC United of Manchester v Chorley 2-0, Conference North – Broadhurst Park
  8. 16-03-27: Stockport County LFC v Blackpool Wren Rovers LFC 8-2, Premier League Division One – Stockport Sports Village
  9. 16-03-28: Crewe Alexandra v Bradford City 0-1, League One – Alexandra Stadium
  10.  16-03-28: Wrexham v Cheltenham Town 2-1, Conference – Racecourse Stadium
  11. 16-04-10: Boo FK v IK Franke 2-0, Division 2 norra Svealand – Boovallen
  12. 16-04-16: Trosa Vagnhärad SK v Järna SK 1-1, Division 3 södra Svealand – Häradsvallen
  13. 16-04-17: Älta IF v FOC Farsta 3-2, Division 3 södra Svealand – Älta IP
  14. 16-04-20: Hammarby IF U21 v Gelfe IF U21 2-2, U21 Allsvenskan norra – Hammarby IP
  15. 16-04-22: Västerås SK v Nyköpings BIS 2-3, Division 1 norra – Swedbank Park
  16. 16-04-23: IF VP Uppsala v IFK Lidingö 1-3, Division 3 östra Svealand – Ekebydalens IP
  17. 16-04-23: Gamla Upsala SK v IK Franke 0-0, Division 2 norra Svealand – Österängens IP
  18. 16-04-25: AIK v IF Elfsborg 2-1, Allsvenskan – Friends Arena
  19. 16-04-29: IFK Haninge v Järna SK 2-0, Division 3 södra Svealand – Torvalla IP
  20. 16-04-30: Sollentuna FF v Västerås IK 3-0, Division 2 norra Svealand – Sollentunavallen
  21. 16-05-02: IF Brommapojkarna v Västerås SK 3-0, Division 1 norra – Grimsta IP
  22. 16-05-04: FOC Farsta v  IFK Haninge 0-1, Division 3 södra Svealand – Farsta IP
  23. 16-05-05: Sundbybergs IK v Håbo FF 0-0, Division 2 norra Svealand – Sundbybergs IP
  24. 16-05-07: Holmen IF v Drammen FK 2-0, Division 3, avdelning 4 – Holmen Arena
  25. 16-05-07: Bærum SK v Vestfossen IF 3-2, Division 3, avdelning 4 – Sandvika Stadion
  26. 16-05-07: Strømsgodset IF v  Lillestrøm SK 3-1, Tippeligan – Marienlyst Stadion
  27. 16-05-08: BK Häcken v AIK 2-3, Allsvenskan – Bravida Arena
  28. 16-05-09: Västerås SK v IK Brage 3-0, Division 1 norra – Swedbank Park
  29. 16-05-15: Arsenal v Everton 4-0, Premier League – Emirates Stadium
  30. 16-06-04: Hanvikens SK v IFK Haninge 1-2, Division 3 södra Svealand – Trollbäckens IP
  31. 16-06-06: Håbo FF v IK Franke 6-2, Division 2 norra Svealand – Björkvallen
  32. 16-06-11: Västerås IK v Boo FK 1-0, Division 2 norra Svealand – Apalby IP
  33. 16-06-11: IK Franke v Värmdö FF 1-0, Division 2 norra Svealand – Råby IP
  34. 16-06-11: Västerås SK v Vasalunds IF 1-1, Division 1 norra – Swedbank Park
  35.  16-06-17: Italien v Sverige 1-0, EM – Stadium Municipal, Toulouse
  36. 16-06-22: Sverige v Belgien 0-1, EM – Allianz Riviera, Nice
  37. 16-06-27: Enhörna IF v Västerås SK 2-3, Svenska cupen – Friluftsgården
  38. 16-07-09: Kvarnsvedens IK v FC Rosengård 0-4, Damallsvenskan – Ljungbergsplanen
  39. 16-07-09: IK Brage v Team TG FF 4-0, Division 1 norra – Domnarvsvallen
  40. 16-07-10: Västerås SK v IK Sleipner 5-1, Division 1 norra – Swedbank Park
  41. 16-07-22: SK Brann v Ålesund FK 6-0, Tippeligan – Brann Stadion
  42. 16-07-30: Täby FK v  Enebybergs IF 3-1, Division 3 östra Svealand – Tibblevallen
  43. 16-07-30: Kista Galaxy FC v Upsala IF 2-0, Division 3 östra Svealand – Ärvinge bollplan
  44. 16-07-31: AIK v Falkenbergs FF 2-0, Allsvenskan – Friends Arena
  45. 16-08-02: FC Stockholm Internazionale v Spåvägens FF 2-0, Division 3 södra Svealand – Kristinebergs IP
  46. 16-08-05: Viking FK v Arsenal 0-8, träningsmatch – Viking Stadion
  47. 16-08-07: Manchester City v Arsenal 2-3, träningsmatch – Ullevi
  48. 16-08-11: Spårvägens FF v Hanvikens SK 3-2, Division 3 södra Svealand – Skarpnäcks sportfält
  49. 16-08-19: IK Viljan v Lindö FF 8-0, Division 3 södra Svealand – Vasavallen
  50. 16-08-21: Västerås SK v Team TG FF 1-1, Division 1 norra – Swedbank Park
  51. 16-08-24: Västerås SK v IFK Norrköping 0-4, Svenskan cupen – Swedbank Park
  52. 16-09-03: Nyköpings BIS v Västerås SK 2-1, Division 1 norra – Rosvalla IP
  53. 16-09-06: Sverige v Nederländerna 1-1, VM-kval – Friends Arena
  54. 16-09-13: PSG v Arsenal 1-1, Champions League – Parc des Princes
  55. 16-09-16: IFK Lidingö v Täby FK 2-1, Division 3 östra Svealand – Lidingövallen
  56. 16-09-18: Enskede IK v Västerås SK 2-1, Division 1 norra – Enskede IP
  57. 16-09-24: Vallentuna BK v IFK Lidingö 2-4, Division 3 östra Svealand – Vallentuna IP
  58. 16-10-02: Älta IF v IFK Haninge 1-5, Division 3 södra Svealand – Älta IP
  59. 16-10-10: Sverige v Bulgarien 3-0, VM-kval – Friends Arena
  60. 16-10-27: AIK v BK Häcken 2-1, Allsvenskan – Friends Arena
  61. 16-11-01: Ludogorets Razgrad U19 v Arsenal U19 1-1, UEFA Youth League – Stadion Georgi Asparuhov
  62. 16-11-01: Ludogorets Razgrad v Arsenal 2-3, Champions League – Stadion Vasil Levski
  63. 16-11-04: Eastleigh v Swindon Town 1-1, FA-cupen – Silverlake Stadium
  64. 16-11-05: Crawley Town v Bristol Rovers 1-1, FA-cupen – Chackatrade.com Stadium
  65. 16-11-05: Three Bridges v Herne Bay 2-3, Ryman League division one south – Jubilee Field
  66. 16-11-06: Arsenal v Tottenham 1-1, Premier League – Emirates Stadium
  67. 16-11-23: Arsenal v PSG 2-2, Champions League – Emirates Stadium
  68. 16-11-25: QPR U23 v Colchester United U23 3-2, Premier League 2 division south – Loftus Road
  69. 16-11-26: Cambridge United v Cheltenham Town 3-1, League Two – Abbey Stadium
  70. 16-11-27: Arsenal v AFC Bournemouth 3-1, Premier League – Emirates Stadium
  71. 16-12-06: FC Basel U19 v Arsenal U19 1-1, UEFA Youth League – L.A. Stadium
  72. 16-12-06: FC Basel v Arsenal 1-4, Champions League – St Jakob Park